Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

WydarzeniaWydarzenia


″ArtSkwer – Letni Festiwal Sztuki″

al, 12 lipca 2018 13:19
Data: 2018-07-14
Godz: 14:00

Plenerowe warsztaty artystyczne edukacja · wyobraźnia · inspiracja

12 lipca-18 sierpnia 2018 na Skwerze Radiowej TRÓJKI w Szklarskiej Porębie

ARTSKWER – Letni Festiwal Sztuki to plenerowe warsztaty artystyczne realizowane od kilku lat, cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem wśród odbiorców. To bezpłatna, familijna rozrywka kulturalna dla mieszkańców i turystów przebywających latem w Szklarskiej Porębie.

Art Skwer to miejsce, gdzie można spotkać się z ludźmi, rozwinąć swoje umiejętności i zapoznać się z różnymi technikami zajęć twórczych. W ramach przygotowanej oferty na warsztatach poznajemy szklarskie tradycje miejscowości i regionu, dawne rzemiosło, techniki budowania dymarek czy procesy wytopu metali kolorowych.

Okazja m.in. do zaprojektowania własnej biżuterii, tworzenia recyklingowych przedmiotów, korzystania z różnych działań rękodzielniczych, tworzenia ogrodów, zdobienia ceramiki użytkowej, czy wzięcia udziału w warsztatach teatralnych i tanecznych. Co ważne każdy wyrób wykonany własnoręcznie przez uczestnika jest piękną pamiątką i wspomnieniem z wakacji.

Dodatkową atrakcję stanowi górska plaża w sercu miasta – strefa odpoczynku zarówno dla najmłodszych jaki i tych starszych odbiorców.

Warsztatom towarzyszą m.in. pokazy obróbki i wytopu szkła w mobilnym piecu hutniczym, pokazy taneczne i cyrkowe, happeningi oraz kiermasze lokalnego rękodzieła.

Harmonogram:
14 lipca 2018 r. – rozpoczęcie
12-14 lipca 2018 r. – Przystanek szkło
18-20 lipca 2018 r. – EKOlogika
9-11 sierpnia 2018 r. – Manufaktura Natura 
16-18 sierpnia 2018 r. – Z ziemi czerpane
18 sierpnia 2018 r. – zakończenie

title