Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Podgórzyn″

Wikipedia, 4 lipca 2011 10:45Położona u stóp Karkonoszy, niedaleko Jeleniej Góry, spokojna wieś Podgórzyn stanowi alternatywę dla większych i lepiej znanych miejscowości turystycznych w regionie, jak np. Karpacz.

Podgórzyn ceniony jest szczególnie ze względu na swoje korzystne ulokowanie przy samych górach, a ponadto znajdują się tu takie atrakcje, jak Stawy Podgórzyńskie i piękne aleje dębowe.

Podgórzyn jest miejscowością turystyczną, składającą się z dwóch części – Górnego Podgórzyna, który ciągnie się wzdłuż potoku Podgórna, oraz Podgórzyna Dolnego, graniczącego z wsią Przesieka. Zainteresowanie wielu przyjezdnych budzi plan wsi, w którym główna droga przecina wiele krętych ścieżek, tworzących labirynt.

Podgórzyn jest dużą wsią liczącą ok. 1 700 mieszkańców. Znajduje się w województwie dolnośląskim, w południowo-zachodniej Polsce, circa 8 km od Karpacza i Szklarskiej Poręby. Z Jeleniej Góry, najbliżej położonego dużego miasta, dojeżdża się do Podgórzyna środkami komunikacji miejskiej (kiedyś kursował tutaj tramwaj). Przez wieś przebiega droga nr 366 z Kowar do Piechowic, która omija Jelenią Górę.