Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Pamięć i fotografia″

al, 11 kwietnia 2018 11:01

Druga pomaga pierwszej - pierwsza powstaje dzięki drugiejJeśli zagłosujemy na ten pomysł w ramach budżetu obywatelskiego Aktywny Dolny Śląsk, to jest duża szansa ze zostanie on zrealizowany przez stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii. Udział w głosowaniu mogą brać osoby, które ukończyły 16 lat i zamieszkują na terenie województwa dolnośląskiego.

Głosować można do 22 kwietnia 2018 r. przez adres: PAMIĘĆ I FOTOGRAFIA ma nr 30 (okręg jeleniogórski)

PAMIĘĆ I FOTOGRAFIA ma dwa cele:
1. Zapisanie w pamięci odbiorców dorobku twórczego dwojga nieżyjących, wybitnych artystów fotografii: Ewy Andrzejewskiej (1959-2017) i Wojciecha Zawadzkiego (1950-2017), obojga z Jeleniej Góry. Ich twórczość dotycząca głównie Karkonoszy i subregionu jeleniogórskiego jest znakomitym przykładem łączenia sztuki i dokumentu oraz osobistych biografii z fotograficzną pasją.

2. Ukazanie możliwości fotografii: jako nośnika pamięci, dokumentu miejsca i czasu, promowania regionu.
W ramach działania autorzy pomysłu przewidują realizację trzech warsztatów artystyczno-edukacyjnych (2 fotograficzne i 1 filmowy) od lipca do września 2018 r., dwóch wystaw fotograficznych i dokumentów filmowych pokazujących efekty warsztatów (wrzesień-październik) oraz seminarium (grudzień) pt. "Pamięć i fotografia" z towarzyszącym mu wydawnictwem - albumem fotografii Andrzejewskiej i Zawadzkiego wykonanych na Dolnym Śląsku.