Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Zima nie jest zła″

Jeżów Sudecki, 5 lutego 2018 13:24

W czasie tegorocznych ferii zimowych pogoda nie rozpieszczała miłośników białego szaleństwa. Szusowanie na stokach ze względu na wyjątkowo wysokie temperatury w drugiej połowie stycznia było możliwe jedynie w górach, na sztucznie dośnieżanych stokach. Jednak nasi podopieczni, którzy zdecydowali się na wyjazd do naszej gminy partnerskiej Paseky nad Jizerou  29 I 2018 roku mogli przekonać się, że zima wcale nie jest taka zła. Panują tam znakomite warunki do uprawiania sportów zimowych i każdy może tam znaleźć coś dla siebie, aby aktywnie spędzić czas na stoku. Do udziału w zimowym wyjeździe do Czech zostali zaproszeni chętni uczniowie szkół z terenu gminy Jeżów Sudecki wraz z opiekunami.


Program imprezy zakładał uczestnictwo osób zarówno z doświadczeniem narciarskim, jak i stawiających swoje pierwsze kroki na śniegu. Wszyscy chętni mogli skorzystać z karnetów na wyciągi narciarskie, które zapewnił organizator lub spróbować sił w spacerach na rakietach śnieżnych oraz w zjazdach na torze dla dętek lub na zwykłych sankach i popularnych jabłuszkach. Wyjazd został przygotowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach gmin partnerskich, dlatego ważnym celem była  integracja dzieci i młodzieży z Polski i Czech. Nasi partnerzy zza południowej granicy oczarowali nas swoimi umiejętnościami podczas zjazdów na stoku i w trakcie wspólnych konkurencji narciarskich i zręcznościowych. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci narciarskich akcesoriów. Na zakończenie imprezy uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem, wymienili się wrażeniami oraz wykonali pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy uczestnicy wyjazdu otrzymali również okolicznościowe koszulki.
Impreza odbyła się w ramach projektu pn. ,,Cztery pory roku na górskim stoku’’. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki współfinansowaniu ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Jesteśmy przekonani, że nasz wyjazd przyczyni się do podniesienie poziomu wiedzy i współpracy gmin partnerskich w zakresie wykorzystania oferty ukierunkowanej na uprawianie sportów zimowych. W trakcie realizacji zadania uczestnicy zapoznali się  z różnorodnymi możliwościami uprawiania sportów zimowych oraz bogatą infrastrukturą narciarską czeskiego partnera. Mamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży przyczyni się do kształtowania właściwych postaw i nawyków, co stanie się impulsem do częstszych wyjazdów,  aktywności i wzajemnej integracji także po zakończeniu projektu.

eu6

koordynator projektu
Artur Breczko