Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Zasłużeni dla ochrony przeciwpożarowej″

Janowice Wielkie, 5 czerwca 2017 05:42

Podczas uroczystszości z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka w Jeleniej Górze (16 maja) uhonorowani zostali strażacy ochotnicy z janowickiej OSP. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali Krzysztof Kośny i Janusz Dul. Brązowy Medal – Jan Palica i Łukasz Chochoł.


Przyznano również odznakę Strażaka Wzorowego, którą w tym roku otrzymali Stanisław Tatarzyn i Piotr Gołębski, przy czym odznaka ta będzie wręczona na naszym święcie gminy - Janowiankach.  Medale i odznaka są przyznawane przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Warszawie dla najbardziej zasłużonych strażaków w związku z ich zaangażowaniem w akcje ratunkowe, wiedzą o pożarnictwie i doświadczeniem w tej dziedzinie. Osoby odznaczone są zawsze wielkiej klasy fachowcami w zakresie ochrony przeciwpożarowej, a samo ich odznaczenie stanowi powód do dumy dla całej janowickiej straży oraz wszystkich przyjaciół naszych strażaków.
Ponadto bardzo ceniony w świecie strażackim Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza otrzymał Jacek Gołębski, prezes janowickiej OSP za rozwój i umacnianie kierowanej przez siebie jednostki. Także Wójt Kamil Kowalski w związku z utrzymywaniem bardzo dobrej współpracy Gminy z janowicką OSP został uhonorowany Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Jest to odznaczenie przyznawane dla samorządowców, którzy wyróżniają się w swojej aktywności na rzecz ochrony przeciwpożarowej.