Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Zamknięte szlaki w Karkonoszach″

ROB, 15 grudnia 2016 08:58

Z powodu wprowadzenia pierwszego stopnia zagrożenia lawinowego, zamknięty został szlak żółty od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów oraz szlak zielony pod Kotłami od schroniska Pod Łabskim do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem. Taką informację przekazał Karkonoski Park Narodowy.

To nie wszystko. Z powodu oblodzenia zamknięty został szlak żółty, prowadzący przez Biały Jar do Drogi Śląskiej oraz odcinek niebieskiego szlaku od Domku Myśliwskiego do Samotni. – Jeśli warunki ulegną poprawie jest szansa, że zostaną one jeszcze otwarte – informuje KPN.
Dyrekcja parku przypomina, że kończy się miesięczny okres zwolnienia z opłat za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego. Obowiązuje ono do 15 grudnia. Po tym dniu turyści będą zobligowani do kupowania biletów. Można je nabyć w kasach przy wejściu do parku (jest ich siedem), albo na stronie internetowej https://kpn.eparki.pl/. Na tablicach umieszczonych w Parku znajdują się kody QR, dzięki którym można przy pomocy smartfonów od razu wejść na stronę z e-biletami. Odpis z biletów zasila budżet Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Za te pieniądze ponadto utrzymywane i sprzątane są szlaki.