Szukaj w

Wszędzie
Obiektach
Wydarzeniach
Artykułach
Galeriach

Zaawansowane

Tylko ze zdjęciem
Szukaj także w opisach

Kategoria

″Zebranie Rotary Klub w Bukowcu″

k.tecza, 22 lipca 2016 13:36

Wieczorem 19 lipca 2016 roku do pałacu w Bukowcu przybyli członkowie Rotary Klub Jelenia Góra-Cieplice. Przybyłych przywitał gospodarz obiektu Witold Szczudłowski, który przybliżył zarówno historię miejsca jak i Związku Gmin Karkonoskich.
Poruszył także sprawy związane z dbaniem o czystość miejsca, w którym żyjemy. Dzięki tej wypowiedzi dowiedzieliśmy się jak ważnym jest podejmowanie działań ochronnych czy ratowniczych względem środowiska oraz co w tej sprawie robi się w naszym regionie. Jak wiadomo Związek Gmin Karkonoskich jest instytucją przodującą jeśli chodzi o podejmowanie działań edukacyjnych w szkołach na terenie gmin związkowych. To dzięki tym działaniom rośnie świadomość społeczeństwa, głównie młodego pokolenia, na fakt, że bez takich działań świat, w którym żyjemy może nie obronić się sam.
Zebraniu przewodniczyła Prezydent Rotary Klub Pani Elżbieta Zakrzewska. Najważniejszym punktem obrad było nadanie najwyższego klubowego wyróżnienia - tytułu Członka Honorowego Rotary Klub Jelenia Góra-Cieplice - Panu Zbigniewowi Jakielowi, człowiekowi niezwykle zasłużonemu i zaangażowanemu w trakcie powstawania Klubu oraz bardzo aktywnemu w służbie rotariańskiej.
Po burzliwych obradach, podczas których przedyskutowano najważniejsze sprawy bieżące jak i te wybiegające w przyszłość, goście wysłuchali informacji o działającej przy Związku Gmin Karkonoskich Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Karkonoszy. O jej powstaniu, dotychczasowych dokonaniach i planach na przyszłość.
Następnie zostali oprowadzeni, przez piszącego te słowa, po pałacu, mogąc na własne oczy zobaczyć jego piękno.